ART FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ART FORUM

A T E L J E
 
PrijemPortalliGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Vidi matere ti !

Ići dole 
AutorPoruka
Radeumetnik
Admin
Admin
Radeumetnik


Broj poruka : 212
Godina : 48
Datum upisa : 04.04.2007

Vidi matere ti ! Empty
PočaljiNaslov: Vidi matere ti !   Vidi matere ti ! Icon_minitimeUto Maj 01, 2007 4:42 pm

Koji je ovo klinac?
Sad smo vam jebali mater!
Dosta je bilo podjebavanja, zajebavanja i jebavanja u zdrav mozak normalnog naroda u miloj nam državi. Od danas niko više nije siguran.
Nećete vi gospodo pojedinci više tako lako levatiti narod oko sebe. Ova stranica je tu da vam pokaže dokle je došla ta vaša naopakost. Pokazat ćemo normalnim ljudima ko su ti naopaki pojedinci, šta oni rade, i kako ih prepoznati u masi. Pa neka onda ovi normalni skontaju koji ste vi međedi i neka znaju koje su to crne ovce u našem stadu.
Potkrijepit ćemo svaki članak slikom, ako je moguće, uprti prstom u vas i nazvati vas poimence.
Sramotno je da je do stvaranja ove stranice ikada i došlo jer jedan narod ne bi trebao da bude naopak, a kamoli da ima web stranicu posvećenu toj svojoj naopakosti.
Kako mi to vidimo, živimo u jednom veoma specifičnom periodu naše istorije. Periodu za koji će, ako ikada prođe, biti fino reći: vidi matere ti kakvi smo bili. I onda se otvore pive, okrene se janjac a djeca odu šutati loptu.
E, ali pošto taj period još nije gotov mi smo odlučili podići mu spomenik i ostaviti nekakav trag u istoriji da je on ikada i postojao. Napraviti antologiju naše gluposti. Jer, zaboravan smo mi narod. Brzo zaboravimo ono što ne bismo trebali zaboraviti.
Cijenjeni posjetioče, na ovoj stranici ćeš pronaći mnoge podatke, argumente i lične stavove o toj našoj naopakosti. Možda će ti se neki od njih učiniti poznatim. Možda ćeš sebe prepoznati u jednom od njih. Shvati to kako god hoćeš. Kao uvredu ili kao pokazatelja dokle si međede došao. Ako imaš pameti a ti ćeš prestat' bit međed. Čim to učiniš mi ćemo da te maknemo s ove stranice.
Molimo posjetioce da prekinu voditi nefer diskusije na pojedinim drugim stranicama, forumima, message board-ovima, guest book-ovima, news grupama i slično. Ako već trebate nekoga poslati u pizdu materinu, reci mu da se napuši qrca ili mu se sjetiti uže i šire familije, nemojte to raditi tamo gdje tome nije mjesto.
Dođi fino ovdje i ispsuj se do mile volje.
Ovo ti je, kao što vidiš moj haveru, period naopakosti. Ovdje više očigledno niko nije normalan (uključujući i nas koji napravismo ovo čudo). Ali dok ima nenormalnog naroda koji uzme bojice pa šara po zidovima mi, za razliku od tih hajvana, gradimo kuće ni na nebu ni na zemlji; krademo milione na neuspjelim prodajama objekata pa onda rušimo te objekte i gradimo nove na istom mjestu, prodavajući ih za nove milione, koje opet krademo tvoreći tako pun krug; mi čupamo zdrava stabla iz zemlje; mi radimo stvari naopako i tvrdimo da "to mora tako biti" i još sto čuda… Da se ne bi sve to zaboravilo, da ne bi sutra neko rekao "ja divna stabla" tamo gdje ih je moglo biti deset, ili da ne bi neko rekao "ja divna grada" kada je 60% istog izgradeno ilegalno i bez stambene dozvole… Da ne bi neko rekao "ja lijepe države i umiljata naroda" kada mi to nismo.
Ovo je odraz u ogledalu koji ne želimo vidjeti.
Ali tako nam je pao grah.
I ako nećemo naučiti da volimo to što smo naopaki nikada neće biti ništa od nas.
Jesmo brate naopaki ali šta možemo? Možemo sjest' i plakat' ili se odlučno nositi tome. Hladeći usput pive u potoku iščekujući dan kada cemo reći "vidi matere ti kakvi smo bili."
Nazad na vrh Ići dole
http://radeumetnik.editboard.com
 
Vidi matere ti !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ART FORUM :: FORUMI :: BLOQ - OTVORITE SVOJ BLOG-
Skoči na: