ART FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ART FORUM

A T E L J E
 
PrijemPortalliGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU

Ići dole 
AutorPoruka
Rade1
Admin
Admin
Rade1


Broj poruka : 19
Datum upisa : 04.04.2007

KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU Empty
PočaljiNaslov: KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU   KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU Icon_minitimeNed Maj 06, 2007 3:55 pm

KAKO STIĆI DO AUSTRALIJE
Hod po mukama da se dobije viza
· Moje iskustvo sa zemljom downunder je dijametralno suportno. oni su učinili sve da ja ne ostanem dole. dobiti posao dole (sa problemima ali je moguće) je moguće u 80% slučajeva da ste ovde završili fakultet i OBAVEZNO radite u struci već x godina, i to u nekoj kompaniji poznatoj i na zapadu, a ne STR Miško. Zatim aplicirate za posao online (jer dole ima više posla nego ljudi, POGOTOVU u manjim gradovima kao što je Brisbane ili recimo meni omiljeni Adelaide) i posle toga pošaljete svoje reference, molite se Bogu da vas pozovu, i ako vas prime sa tim dokazom da imate 100% posao čim sletite idete u čudovišnu australijsku amabasadu u Beogradu kod gđe Mirjane Babić i tražite TEMPORARY working visa. NIKAKO ali nikako ne tražite PERMANENT jer će to dobiti otprilike kad ja odem downunder sledeći put, a možda i posle. Prednost temporary working visa je ta što je lakše dobijate, a kad dođete dole, oni vas vrednuju kakvi ste, kako radite, itd. U 90% slučajeva dobijate permanent visa i pasoš posle 2 godine.
Nevolja je što ne možete da izlazite iz zemlje te 2 godine, tako da posete prijateljima i Beogradu zaboravite ! makar na 2 godine.
Na stranu što je ozzy land u odnosu na naše poimanje realnosti i života kao nebo i zemlja, odnosno kako sam ja to rekao u prvih nekoliko dana dole - druga planeta! Neke frustrirajuće stvari kao napr 48% porez i sl. ćete brzo zaboraviti jer imaju relativno dobar sistem koji vodi računa o svima.
Ko voli nek izvoli, a kome trebaju dodatne informacije nek pita.
(bojan
· Ja sa porodicom imama muza i tri sina, se tri godine grcevito borim da dobijem iseljenicku vizu. Svugde divni i primamljivi naslovi i clanci kao i ovaj vas a kada krenete u realizaciju padnete na prvoj stepenici. Prvo da bi krenili u bilo kakvu realizaciju treba vam gomila para, a ja da imam normalnu platu ja ne bih trazila iseljenicku vizu.Ovaj clanak mi lici na nasu svakodnevnicu- po ceo dan slusam na televiziji kako nam preti bela kuga, a cenzus za deciji dodatak je toliko mali da ne moze da ga dobije ni onaj ko prima socijalnu pomoc.Prema tome-hvala na prazniminformacijama, ponudite neku konkretnu pomoc.
(Radinka Micovic
· Ma divna zemlja ta Australija - toliko divna da trazi vize za stanovnike SVIH da svih zemalja ukljucujuci i nesrecne Novozelandjane koji jedini mogu da dobiju vizu na aerodromu. Zato i ne cudi najava EU da ce uvesti vize Australijancima nakon dugogodisnjih neuspelih pregovora.
Australijska ambasada u Bgdu je horor u kom su u vecini slucajeva zaposleni Srbi (eto neko rece i da se osoba zaduzena za izdavanje useljenickih viza zove Mirjana Babic). Racunajte na papirolosko mucenje, opste neznanje i neinformisanost radnika u ambasadi koja dokumenta ste duzni da donesete, setkanje od saltera do saltera, davanje bezveznih linkova na neke australijske sajtove itd. Za najobicniju turisticku vizu potrebno im je preko mesec dana da izdaju. A za samo iseljavanje je takodje tacno sto su prethodni komentatori rekli - nije za siromasne. A da imaju manjak radnika - mozda je tacno na papiru ali mozda je to i zato sto su uslovi pod kojima se nude ta radna mesta toliko losi da niko ne zeli da ih se prihvati - ko zeli da radi u nekoj pustinji hiljadama kilometara od velikih gradova na nekakvim nalazistima pa pod bilo kojim radnim opisom?
(Misko
· zvuči primamljivo, pogotovu ovo što kaže bojan.
kolike su plate tamo dole, a koliki troškovi života? možda neki link ako neko može da predloži...
(aleksandar
· Poruka za Bojana: Da li biste bili ljubazni da ostavite svoj e-mail za sve nas koji bismo eventualni zeleli da se odselimo za Australiju? Veliko hvala. Marko
(Marko,
· Dakle prvo ste me nasmejali sa delom naslova: imigranAta! Drugo, muka mi je od tog naseg kukanja, sve nam je nesto tesko, dve godine se ceka! A koliko ste godina izgubili ziveci tu gde ste, i neprestano nezadovoljni? Ja sam u inostranstvu 13 i kusur godina i tek sada "ubiram" tu i tamo neki plod.Prestanite da ocekujete da vam u zivotu bude lako i pocnite da radite na tome! I to tesko. Ma gde se odlucili da to bude.
(obecana zemlja
· Malo je 'zatucano' misljenje da bi ljudi ispod 30 trebali imati djecu i da se ima dijete dok mu se ne osigura ono sto u biti treba, tako nesto vise ne prolazi niti na zapadu (a vidio dosta toga), osim u siromasnim zemljama i u sredinama u kojima ne prevladava obrazovani sloj drustva.
(Nisam ispunio duznost,
· @marko & aleksandar
moj email je bojan_au@yahoo.com
· Morao sam da se oglasim. Nije lepo deliti savete o tako važnim stvarima kao što je pakovanje kofera ali... Dobio sam permanent vizu i sa suprugom i sinom od pet godina sleteo u Sydney. Zaposlio se nakon 2 nedelje i sve je bilo po "planu" ali...
Razočarenje je bilo toliko da se ni sada (sa vremenske distance od 5 godina) ne može svesti na 3 rečenice. Posao, škola, društveni život, hrana, standard, kultura... Sve je to daleko od onoga što iko od nas (made in Belgrade) može da proguta lako u meri da nastavi dalje ka nekom cilju. Cilja nema. Nedeljna plata (srednja škola) za rad (gde ste iskorišćeni 101%) je oko 400AUD. Stančić u kvartu gde Vam u ulazu nisu 99% Kinezi i Vijetnamci je od 300-400AUD. Svi rade 2-3 posla... bar prvih 5 godina. Naši ljudi (ne računam izbeglice čije žene plaču svaki dan a muževi se opijaju jer su im se deca oadala kriminalu i narkomaniji) imaju za cilj da skupljaju novac i da za jedno 20 godina ponosno krenu za Srbiju i ovde kupe stan i... Retko ko uspe. Nema se para ni za dolazak na dve godine. Možda se nekom javljaju slike plaža... Nije to more. To je okean bez mirisa ali sa puno rizika.
Ali tu su krediti (nuđeni su mi poštom, telefonom, mailom, samo što mi iz k. šolje nisu izvirivali...) i tu je kraj. Nema Vam više spasa. Vaši će pokazivati kasete i fotografije kako ste uspeli u Australiji. Pa zar tako brzo? Svaka čast? A vi ćete moliti boga da imate što više prekovremenog tokom vikenda.
Jednom rečju, obećana zemlja za mladu svežu krv koja će ući u sistem u kome ste mirni i spokojni. Sistem koji misli na Vas. Vaše je samo da kao mnogi pre i posle mene kupite kupite kartu za Beograd koji se nalazi u EVROPI ili da odete do plaže ili parka i opustite se na australijskom suncu.
P.S.
Ko može - neka proba.
(Petar
· Da li ima neko informacije o Kanadi ovakvoga tipa?(ovakve informacie `razbijaju` uobicajna misljenja). Unapred hvala!
(Branislav,
· Sve tri nase voljene zemlje, Kenjada, Ausralija i Chemerika su u mnogo cemu slicne. Ideal je biti uspesan (jedino merilo uspeha je NOVAC, ne kojim poslom je zaradjen), a to da li radis po 60 sati nedeljno i koliko svaki dan putujes do posla, je manje vazno. Ako radis posao koji je intelektualan ali nedovoljno placen (npr. kao research assosiate na univerzitetu), bices smatran luzerom, sve i da dodjes do otkrica decenije. Sa druge strane, ako si "uspesan i srecan" da dobijes dobar posao u npr. banci, imaces pare, ali ne i ZIVOT. Drugim recima, nakon radne nedelje (koja ukljucuje i subotu) zeleces samo jednu stvar - da se svalis u krevet! Porodicni zivot - nula, tako da nije ni cudo sto se ljudi ovde toliko razvode. Srpska zajednica - uglavnom horor - lazna hvalisanja, takmicenja, zavist, nepostovanje, materijalizam. I ja cu za koju godinu da palim odavde, nazalost ne u Srbiju, jer me ni tu ne bi sacekalo nista bolje, ali svakako u Evropu.
Nazad na vrh Ići dole
Rade1
Admin
Admin
Rade1


Broj poruka : 19
Datum upisa : 04.04.2007

KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU Empty
PočaljiNaslov: KOMENTARI O AUSTRALIJI   KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU Icon_minitimeNed Maj 06, 2007 4:08 pm

Komentari

• sjajan tekst...jos samo da sam imao priliku da zivim u toj obecanoj zemlji...ovako mi je birokratska australijska vlada odbila useljenicku vizu posle tri godine cekanja..ko je ulazio u taj proces zna o cemu govorim...u svakom slucaju lep tekst...i pomalo zavidim onim koji su imali prilike da posete australiju ili da zive tamo...
(miroslav, 23. novembar 2006 19:36)
• to je jedna fasisticka zemlja koja useljenike drzi u koncentracionim logorima dok im se ne regulise status. Sta dalje pricati?
(Olivera, 24. novembar 2006 18:43)
• Mogli ste da napisete nesto i Gold Coast-u, jednoj od najpoznatijih turistickih destinacija , nedaleko od Brizbena gde se nalazi cuveni Surfers Paradise i druge lepe plaze. Takodje i Sunshine Coast sa druge strane Brizbena.
U svakom slucaju lep text i pozdrav iz suncanog Brizbena gde sunce sija 360 dana godisnje!
(Sandra, Brizben, 25. novembar 2006 04:21)
• Nije Australija fasisticka zemlja nego njen sadasnji premijer koji se zalaze za te koncentracione logore. Birokratija im je takodje stravicna (to su pokupili od engleza). Naravno za one narode koji su spremni da rade bilo sta, viza se daleko brze i lakse izdaje (to su recimo Kinezi).
Ali zato kad se jednom tamo obrete shvaticete da se nalazite u najboljoj drzavi na svetu (mozda su zato toliko zatvoreni, trude se da to i ocuvaju). Od prirode preko ljudi do gradova Australija je potpuno fenomenalna i postoje samo 2 stvari koje su u njoj negativne - prakticno nepostojanje istorije i geografska izolovanost. Ovo je opet i pozitivno jer nemaju taj teret istorije koji dovodi do podela i problema a izolovanost ih je spasila ratova.
U svakom slucaju kome god se ukaze prilika da poseti Australiju NIKAKO ne sme da je propusti.
(Bond, 25. novembar 2006 19:56)
• Da,predivna zemlja zaista! Ljudi prijatni,nasmejani,dobar smisao za humor...Savrsena destinacija za zivot. Preporucujem posetu ko god je u mogucnosti,ali nazalost i mnogo srece sa dobijanjem vize. Sta reci? Nasa istorija nas je sahranila zauvek.
(Anja, 29. novembar 2006 00:22)
• Zanima me da li su u Australiji nepodnosljive te poznate vrucine? Da li je teska klima? Meni vrucina mnogo obara pritisak, a to je ozbiljan problem za normalno funkcionisanje, pogotovo rad. Bilo bi lepo da nam neko ko je to iskusio objasni.
(Vesna, 29. novembar 2006 11:17)
• Australijske vrucine su zaista velike ali opet svi gradovi se nalaze na obalama tako da se mozete osveziti. Australijska zima podseca na nasu jesen(Melburn, Adelaida), prolece(Sidnej ili leto (Brizbejn).
Ako vam je pak, vrucina zaista preveliki problem preporucio bih vam Tasmaniju ili Novi Zeland gde je hladnije. U Hobartu leti temperatura u proseku ne prelazi 20 stepeni a zimi retko ide ispod 5.
(Bond, 29. novembar 2006 16:43)
• Please, i ovo je vazno nauciti, pored svih ostalih lepih stvari o Australiji,m3dlg Brisbane se ne izgovara Brisbejn vec Brisben, kratko.
(zozfromoz, 9. decembar 2006 22:59)
• da li neko zna moze li se u australiu sa americkom vizom? hvala unapred
(ivana, 11. decembar 2006 00:52)
• @ivana: nazalost sa americkom vizom se ne moze ici u Australiju, ali ti ista 100 puta olaksava dobijanje australijske. Ja sam je iz USA bez problema dobila cim sam faxom ambasadi poslala dokaz o mom statusu u USA (radila sam u USA, pa je to bio dokaz da cu se vratiti). Srecno sa vizom!
(katarina, 11. decembar 2006 15:48)
• katarina, hvala ! srecno i tebi Smile
(ivana, 13. decembar 2006 19:13)
• Davne '99 moj prijatelj i ja pirnemo, sedeci na zavejanom Vozdovcu slucajno vidimo australijski film i dodjemo ovde sa vizama na mesec dana, jako malo para i bez "kontakata"...Bio je to pakao dok nisam naucio o njima, dok sam ucio o sebi...Papiri, sudovi, losi ljudi...nasi i njihovi...Istovremeno, mogucnost zivljenja u jednoj zaista neverovatno lepoj zemlji, sa ljudima koji u ocima i osmehu jos uvek nose trag osamdesetih...Ovo je zamlja u kojoj je ABBA bila popularnija nego u Svedskoj...Prostor...crvena spaljena zemlja i okean koji mirise...Veceras sam se vratio kuci nakon odgledanog filma i japanske klope, sedim u kratkoj majici na 50 metara od mora, dve ulice ispod Kings Cross-a.
Otisao sam iz Beograda ostavivsi 'idealan" zivot(iz perspektive mojih roditelja) i dosao ovde. Vredelo je
(Dr pripravnik, 20. decembar 2006 12:17)
• Par komentara i od mene...
Ovde se samo uhvaceni ilegalni imigranti drze u onome sto je opisano kao "koncentracioni logor" a ustvari bi bila neka vrsta zatvora
Zatim, Sidnej je sigurno vise multietnicki grad od Melburna. U Sidneju 49% stanovnistva ima makar jednog roditelja rodjenog van Australije.
Cudo jedno da niko nije posvetio paznju Australijkim vinima - gotovo svaki veci grad (sem Brizbejna) ima u neposrednoj blizini vinograde i vinarije u kojima se proizvode fenomenalna vina. Pre nekoliko meseci sam ponovo probao nas cuveni Vranac i zamalo se nisam zagrcnuo od iznenadjenja koliko je to lose vino, cak i u poredjenju sa najjeftinijim australijskim vinima.
Ima se jos dosta pisati o Australiji...
(Zemun-Sydney, 20. decembar 2006 21:50)
Nazad na vrh Ići dole
Rade1
Admin
Admin
Rade1


Broj poruka : 19
Datum upisa : 04.04.2007

KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU Empty
PočaljiNaslov: KAKO DO VIZE ?   KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU Icon_minitimeNed Maj 06, 2007 4:13 pm

1. KOMENTARI NA TEMU AUSTRALIJA

http://www.box.net/shared/bvmkuqsmjv

2. STA DALJE ZA VIZU

http://www.box.net/shared/vzy28g1tld
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU Empty
PočaljiNaslov: Re: KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU   KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
KAKO DO VIZE ZA AUSTRALIJU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako ostvariti cilj
» Kako upravljati vremenom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ART FORUM :: FORUMI :: MI U DIJASPORI-
Skoči na: