ART FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ART FORUM

A T E L J E
 
PrijemPortalliGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo...

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Eva
Urednik
Urednik
Eva


Broj poruka : 41
Localisation : Nemacka
Datum upisa : 18.09.2007

Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo... Empty
PočaljiNaslov: Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo...   Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo... Icon_minitimePon Nov 26, 2007 9:55 pm

u bozjim prostranstvima postoji vise vaseljena. ova nasa svima poznata. ona decija, s planetom malog princa. i ova treca je u jednoj zenskoj dusi, i o njenoj velikoj princezi će biti reč.

u njoj, toj trecoj vaseljeni, postoji samo jedan beli zid, kruzan i zatvoren. velika princeza ili velika žena, zovite je kako hocete - je naslonjena ledjima na njega, a i u centru njega - i to nije ništa neobično, nego bas u skladu sa zakonima te planete.

dakle, moguće i stvarno da stvarnije ne može da bude.

moj savet - ne opterecujte se u ovom tekstu uopste onim što se zove nelogicnost, nastavite da čitate.

ledjima uza zid, s ostale tri strane posmatra svoj svet od zida, zelela bi da pogledom pomeri zidove, da osvoji sto vise prostora za svoje carstvo, prostora za disanje, prostora za nemale snove.
onako nagurani u taj premali prostor, lepljivi su, guse i onako lepi.
ima tu u zidu još nekih sitnica. par ljutih, rukom ispisanih sara. i jedna pukotina naprimer, napravljena jednim napola uspelim pomeranjem zida. u okrilju njene još uvek diskretnosti krije se jedna recimo velika, govoreci rečima vaseg sveta, suma. gusta je i biljkama i zivotinja i vilenjacima i .. i ima tu i jezera i planina i .. ali o tome ću posle.

ledjima uza zid, dakle. a šta se desava s leve i desne i prednje strane? desilo se da je ona nasla rešenje.
ona sad ima lice na svakoj od slobodnih strana. tri. jeste, inspirisana je onim slavenskim bozanstvom svevidom bese li - ko može da bude mudriji od boga? preostaje nam da ga oponasamo.

da ima kome, ona bi se predstavila bas od reci do reci ovako:

1. ja sam bivša velika princeza koja nije mogla da stane u male oci još manjih ljudi. i ona je bila ta (ili bolje reci, ja sam bila ta) koja je odlucila da se podeli na tri dela - da bi lakse stala u ljude.
ovo lice se često ogleda u jednom alpskom jezeru kraj kojeg ne rastu narcisi. moje lice je bilo suvise lagano od prozracne ljubavi - suvise lagano da padne u svoj lik u vodi, stopi se s njim, postane deo carolije u kojoj bi zavolela previse sebe. stvarno, da li covek može sebe previse da voli?

da ne preterujm sad, videla sam ja tu druge likove pored svoga. to obavezno! ali me, znate, zla vestica zacarala na rođenju da kad god želim da se zagledam u nečiji interesantan lik, padne jedna velika kap kise iz neba. pokvari sve. i kad mi neko kaže da posle smrti idemo na nebo .. bezveze.

tamo mora da je sve .. pokvareno.

2.
Hey there people, I'm Eva. And .. i'm poetess. Do you speak serbian? yes? - onda još bolje. kao sto rekoh, Eva sam, drugo lice nas tri ili bolje reci mene. i da, ja sam pesnikinja.
mogli bi da pitate ovu iznad, nezaliveni jezerski narcis, kako sam postala pesnik, ali ona je postala neka nadobudna, bezvezna, ljuta i sumnjam da bi vam rekla. da je šta htela sa mnom da ima ne bi me odvojila u drugo lice. zar ne? što se mene tiče, mozete da je zaboravite.

da vam kažem nešto vaznije - ja s moje strane stalno gledam u onu pukotinu u zidu.

da imate mogućnosti, snage i volje da prislonite makar jedno oko na nju videli bi drvece koje vam ne bi smetalo da vidite sumu i u sumi .. pre par dana dva oka. gledaju.
protrci nešto, okrenem se, već nestane kao ono juznoamericko biće iz legendi cija priroda lezi u tome da ga ne možeš nikad videti. kakvo proklestvo! prisustvo osetis, a ne vidis. osetis pogled na sebi, ali hajde ga vidi!

ja sam izvedenica od glagola videti, mozete onda misliti kako mi je. izvedenica sam i od glagola cuti, ali sad nije reč o tome.
ma koliko ja bila brza i okrenula se - on je uvek brzi.
ipak, ta dva oka... ostane njihov trag, kao trag upaljene cigarete u mraku.
šta li gledaju? - nagriza me.

vetar koji dodje iz njegovog pravca mi kao sapuce - on te voli. nekad, ustvari najcesce pomislim da mi se to samo čini i da treba imati hrabrosti pa poverovati u to.

postadoh pesnik mislim bas radi njega.

da, da, već sledeći sekund „posle njega” ja sam postala pesnik.
proleće je bilo, secam se ko sad, i dionis je sa svojom pratnjom divljao sumom. probudila sam se od muzike i price, protrljala oci, popravila kosu i belu haljinu. valjda sam bila zaspala hipnotisana gledanjem u pukotinu.

gledam povorku. u sred toga sam prvi put ugledala te oci. šta je to? „cek' da vidim” - kažem sebi - i već sledećeg trenutka sam bila u povorci, uhvacena podivljalom nasladom muzike flauta, putenosti, poezije.
ostadoh zauvek sludjena i zasladjena - ovo vam ja sad trezveno pišem zato jer je jesen. priroda izdise.
umorni bradati bog se svalio uz pozutelo drvo, skida sa sebe vence, umorno gladi bradu i kao da ljubomorno gleda kako satir još ponegde skokne, naostri rog, lupne kopitom o bedro neke žene.

3. treće lice ima samo ime. mada, ako razmislim bolje, ima i mesto na onoj prvoj, poznatoj planeti. i dobar deo lica od ove dve.dakle, sada sam samo....Tanja...
Nazad na vrh Ići dole
http://maticnaknjigailuzija.dailyforum.net
Radeumetnik
Admin
Admin
Radeumetnik


Broj poruka : 212
Godina : 48
Datum upisa : 04.04.2007

Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo... Empty
PočaljiNaslov: Lepa prica   Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo... Icon_minitimeUto Nov 27, 2007 7:38 pm

Ova prica me podseca na moje mastanje o carobnoj sumi, vilama i vilenjacima,
duhu sume i izvora, duhu drveca u saglasju sa svim sumskim bicima koja dele
taj prostor i koji je pun tajni, snova i stotinu cuda...


Pesma iz Shume
-
Dugujem ti za san
jer si me volela u snu,
i pozvala u carobnu shumu.
Videla si me, i prepoznala
zvuk frule sa Shoburka.
Videla si zlatne haljine,
obukose vile.
Pauci prelci srebrne niti
vilama u kose upreli,
u krosnje se patuljci popeli,
da sharene niti kroz lisce
spuste i lampu upale.
Na hrastovoj kori mravi
su puteve ukrstili, putokaze
i raskrsnice nama postavili...
Nazad na vrh Ići dole
http://radeumetnik.editboard.com
Eva
Urednik
Urednik
Eva


Broj poruka : 41
Localisation : Nemacka
Datum upisa : 18.09.2007

Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo...   Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo... Icon_minitimeSre Nov 28, 2007 7:16 pm

lepa pesma Rade Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://maticnaknjigailuzija.dailyforum.net
Sponsored content





Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo... Empty
PočaljiNaslov: Re: Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo...   Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prica o meni...kada sam bila Eva...sada sam samo...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Slikar - prica
» SELJACINOOO JEDNA!!! - prica iz birtije
» Za danas...nema pesme, samo jedna stranica dnevnika
» Samo jedno, naglas, razmisljanje
» NE BUDI SE SAMO SMRT

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
ART FORUM :: FORUMI :: SAPUTNICI - PESME I PRIČE-
Skoči na: